Jak zacząć podróżować solo?

with Brak komentarzy

Pierwszy krok

Podróżowanie solo staje się coraz bardziej popularne. Nie masz z kim jechać? Znajomi nie mogą dostać w tym czasie urlopu lub macie inne cele wypoczynkowe? Dlaczego nie pojechać samemu? To nie jest nic złego, a wręcz przeciwnie istnieje ryzyko, że może Ci się spodobać.
We wcześniejszym wpisie możesz znaleźć za i przeciw podróżowaniu solo. Każdy z nas jest inny, ma różne potrzeby i w różnych sytuacjach czuje się komfortowo.  Dlatego też nie twierdzę, że jest to dla każdego. Jednak jeśli nie spróbujesz, a ciągnie Cię, to nigdy się nie dowiesz.

Czego się boisz?

Pierwszym pytaniem, na które warto sobie odpowiedzieć jest dlaczego nie podróżujesz sama, skoro masz ochotę. Czego się boisz? Może nie znasz języka, nie wiesz jak się poruszać po kraju, nie lubisz sama jeść posiłków, pić kawy, zagadywać do nieznajomych? Spróbujemy rozwiać te wątpliwości.
W dobie internetów masz dostęp do większości informacji począwszy od tego, co warto zobaczyć w danym miejscu, po to jak dojechać z lotniska do hotelu. Co do języka to większość ludzi mówi po angielsku, więc jeśli komunikujesz się w tym języku to się dogadasz. Jeśli natomiast komunikujesz się tylko w ojczystym języku zawsze zostają ręce i nogi ?. W ostateczności jest też google translator.
Nie masz odwagi i nie rozpoczynasz sama konwersacji? Nic nie szkodzi. Podróżująca solo dziewczyna wzbudza bardzo często zainteresowanie wśród innych osób podróżujących samotnie lub w grupie.  Nic nie musisz robić, a znajomości same się pojawią (pamiętaj jednak o bezpieczeństwie!). Dodatkowo podróż to doskonały temat do nie kończących się rozmów.

Czy dobrze Ci ze sobą?

Kolejnym pytaniem, jakie warto zadać sobie, to czy dobrze czujesz się w swoim towarzystwie.
Ile razy słyszałam od osób różnej płci i w różnym wieku, że nie są w stanie iść same na kawę. Dlaczego? Masz ochotę na kawę to po prostu idziesz. Przecież nikt Wam nie odmówi miejsca w kawiarni lub restauracji, gdy siądziecie same przy stoliku. W Japonii jest mnóstwo kawiarni z pojedynczymi stolikami i picie kawy solo jest bardzo popularne. Wystarczy się odważyć.

Pare małych kroczków, aby zacząć zwiedzać świat solo (nawet ten za rogiem)

  1. Idź sama na wspomnianą kawę, herbatę lub czekoladę
  2. Wybierz się do szkoły tańca
  3. Wybierz się na kurs językowy za granicą, po kursie zostań parę dni i poznaj miejsce podróżując solo
  4. Wybierz się w Bieszczady lub nad morze solo na weekend (festiwal podróżniczy, weekend majowy)
  5. Czytaj blogi, zobaczysz jak wiele osób podróżuje solo

 

Większość osób słysząc, że objechałam świat sama ma wyraz zdziwienia na twarzy. Nie bałaś się pytają? A czego miałam się bać? Przecież w każdym miejscu na świecie są dokładnie tacy sami ludzie jak my, może jedzą co innego na śniadanie i inaczej się ubierają, ale to wciąż podobne do nas osoby. Bojąc się ich, to tak jakbym miała się bać sąsiada z naprzeciwka. Nie bójcie się. Próbujcie, bo warto!,

 

Trzymam kciuki 🙂

Dodaj komentarz

error: Content is protected !!